Informace

Jsem strojař a od 6 let jezdím na motocyklu, v 8 letech jsem si upravil svoji druhou motorku a od 15 jsem závodil v Trialu v seriálu ČMPR a postavil svoji 5. motorku. V pozdějším věku jsem přešel na rally, kde jsme se svým navigátorem Honzou Husákem třikrát vyhráli MČR rally a sprintrally (2004 – 2006) s vozy vlastní konstrukce. Vyvrcholením mé „stavební“, nikoliv závodní kariery, je vozidlo Toyota Celica GT4 (TTE). Jsem autorem autodromu CzechRing, který moje společnost několik let provozovala.

Nyní si uvědomuji, že obdělávání svého políčka hrobkovačem vlastní konstrukce a vývoj různých strojírenských zařízení a doplňků dává smysl. Kritéria a hodnoty, která jsem po desítky let řešil jako prioritní, se mění. Například pohled na minimální hmotnost vyrobených závodních dílů ze špičkových materiálů je u traktoru nebo bezpečnostních mříží kontraproduktivní a konstrukční výpočty úsměvné.

Zabývám se tedy především vývojem a konstrukcí s následnou výrobou kovových zařízení a stavebních a bezpečnostních doplňků.  Nebráním se vývoji a technickému dotažení dobrých nápadů.

 

 

eSelect s.r.o.

Karel Pohner
Tomkova 911
500 03 Hradec Králové

IČO: 27468038, DIČ: CZ27468038

mail: konstrukter@pohner.cz

Tel.: 603233473